Recenze vybavení, část 1.: stany Quechua a kempingové nádobí Pinguin

Ze začátku jsme si s vybavením úplně nedělali hlavu. Nádobí? V pohodě, vezmem, co máme, skládací hrnce se stejně nedělaj. Spacáky a stan? Máme. Ale jak přípravy nabíraly na intenzitě, myšlenky na nutnost novýho vybavení začaly bejt otravnější než hemoroidy.

Jako první přišel na řadu stan – nejen že náš původní bylo celkem neskladný iglů pro tři, ale mám takovej blbej pocit, že jsem ho možná kdysi pradávno znárodnila mamce, která ho dostala k nějakýmu super ultra výhodnýmu tarifu (600,- za 2 SMSky a volání do zahraničí za 100 Kč za vteřinu nebo tak nějak) od operátora, jehož stěžejní barva evokuje českým ženám tabletky štěstí, lásky a přátelství, které tahají z kabelek jak lahve Perwolu, aby jimi mohly obšťastnit své méně šťastnější kamarádky.

Vidina toho, že ve stanu strávíme podstatnou část naší cestovatelské éry, dávala výběru správného příbytku poměrně vysokou prioritu. Naše nároky byly jasné. Potřebujeme stan s ložnicí pro 4 osoby, aby se nám tam vešlo i vybavení, a zároveň s předsíňkou natolik velkou, abychom se v ní mohli za á postavit, za bé pohodlně bivakovat při nepřízni počasí a za cé, abychom do ní v případě nouze nejvyšší (písečná bouře, válka s mloky apod.) mohli schovat i oba Harleye. A taky nesměl stát moc, což téměř okamžitě vyloučilo prakticky 95 % produktů dostupných na českém trhu. Záchranou nám byl, jako celkem často, Decathlon.

Trefné!

Decathlon má moje vřelé sympatie hned z několika důvodů. Tím prvním je jejich obchodní politika. Tenhle krám nehraje na city lidem, kteří si nemohou všechny ty Alpine Pro, Hannah, Merrel a další značky dovolit (nebo zkrátka za sportovní vybavení nechtějí utrácet tolik peněz), oni si jedou to svoje a dělaj to dobře. Dalším důvodem je vysoká kvalita jejich produktů a nulové problémy při reklamacích.


Stan ARPENAZ FAMILY 4.1 (Decathlon)

ARPENAZ FAMILY 4.1 (Decathlon)

Na eshopu Decathlonu jsem vytipovala stan ARPENAZ FAMILY 4.1, který se nám parametrově hodil a jeho hodnocení byla více než pozitivní. V liberecké prodejně jsme zjistili, že je to přesně to, co potřebujeme: prostorný stan s velkou ložnicí a předsíňkou, která má podlážku i okno, navíc s větracím otvorem ve střeše a na zadní straně ložnice.

V Norsku jsme při jeho stavění dodržovali návod, který u stanu je a celkem bez problémů jsme ho ve dvou zhruba za 15 minut měli postavený. Nechápu proto ty recenze na webu ohledně nepřehlednosti návodu na konstrukci – buď jej Decathlon v poslední době vylepšil, nebo zkrátka lidi nerozumí obrázkům. Nic složitého na tom není. Jediné, co mě trochu překvapilo, je systém “zavěšení” ložnice pod hlavní plachtu. Ložnice by totiž konstrukčně klidně mohla být větší, protože mezi plachtou a samotnou ložnicí je na šířku docela dost zbytečně nevyužitého prostoru. Nám to ve dvou nevadí, ale čtyřčlenná rodina by určitě pár dm3 navíc ocenila.

Co je naopak skvělé, je samostatná podlážka pro předsíň, která nám umožnila mít všechny věci v suchu i při opravdových severských lijácích. Zkrátka, tenhle stan můžeme jenom doporučit.


Stan Quechua 2 seconds pro dvě osoby (Decathlon)

Ale velký stan není všechno. Představa, že budeme muset tenhle kolos stavět každej večer při třeba týdenních přejezdech do jiný země, nebyla zrovna lákavá a vzhledem k tomu, že na přejezdech kempujeme většinou na divoko v přírodě, i dost nepraktická. Tudíž jsme potřebovali i malý, “přejezdový” stan. A protože jsme tušili, že ne vždycky nám bude svítit sluníčko, padla volba na ”samostavěcí” stan. Nejdřív jsme řešili jeho neskladnost, což je na motorkách hodně podstatná věc. Ale nakonec vyhrála jeho praktičnost, kterou si popravdě doteď nemůžeme vynachválit. Ať je jak chce, od zaparkování motorek můžeme být do 5 minut v teple spacáku. Stan Quechua 2 seconds pro dvě osoby je dvouplášťový, tudíž i při švédských neskutečných lijavcích spolehlivý, rozloží se snadno sám a podle obrázkového návodu ho složí i mentálně mírně defektní opice.

Jediná podstatná věc, kterou jsme nevychytali a která nám teda vadí hodně, je jeho velikost. Cestovní tašky se do něj s náma zkrátka nenacpou, a tak je musíme mít přes noc venku, což je prostě o průser. Jasně, je to naše chyba, stan je psaný pro dvě osoby, leč ne dvě osoby s naším vybavením. Kupovat ho znovu, určitě bychom zvolili větší a taky bychom rádi vyzkoušeli novinku – bílý stan, ve kterym údajně nemá bejt Sahara ani na přímym sluníčku. Já osobně bych navíc ocenila i větší výšku stanu. Po 14 dnech v něm mě to, že hlavou neustále třu o střechu a tím pádem mi elektrizující vlasy ovíjejí ksicht jak pavučina, dohánělo k šílenství. Čili přejezdový, samorozkládací stan určitě ano, ale příště větší.

Quechua 2 seconds pro dvě osoby (Decathlon)


Kempingové nádobí Pinguin Duo Steel L (4camping.cz)

Kempingové nádobí jsme za nutnost začali pokládat až časem, kdy bylo jasný, že dva smaltovaný hrnce z Tesca nám na cestách dobrou službu asi fakt neudělaj. Pátrala jsem proto na netu, až jsem na webu 4camping našla cestovní sadu Pinguin Duo Steel, která obsahuje dva nerez hrnce a pánev. Protože jsme tak trochu hobiti, zvolili jsme radši větší řadu L, která má větší hrnec o obsahu zhruba tři a menší zhruba dva litry, plus asi litrovou pánev a dvě pokličky, přičemž větší sedí na velkej hrnec i na pánev. Tohle nádobí je nádherně skladný, v praktickym pytlíku, a ani denní vaření na vařiči na něm zatim nenechalo sebemenší stopu.
(Na rozdíl od Adámka, kterej se jednou v přírodě rozhodl hrnec vydrhnout jehličím, nemaje k ruce houbičku, a velkej hrnec dost znatelně poškrábal. Dobrá rada proto zní, tohle doma nezkoušejte!)

Pinguin Duo Steel L (4camping.cz )

Provedení je opravdu kvalitní včetně silikonových chytů na pokličkách, který při vaření oceníte, stejně jako otvory v pokličkách pro únik páry i pro slití třeba těstovin, ke kterýmu tak nepotřebujete utěrku ani chňapky. Silikonový proužky na držadlech naopak při těžkých náložích v hrncích trochu sjíždí, ale to je asi to jediný, co bych tomuhle nádobí mohla vytknout. Sady Pinguin proto můžeme jednoznačně doporučit. Velikost se nám pro dva zdá akorát a pokud nevystačíte se dvěma hrnci a jednou pánví, dělá Pinguin varianty i o třech hrncích a pánvi  v řadě Trio. Navíc si můžete vybrat z několika druhů objemů i provedení.

A příště se podíváme na zoubek cestovním krosnotaškám Quechua, karimatce Easy Camp “Just Add People” a spacáku, který jsme si nechávali šít na míru českou firmou Condor.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Website Powered by WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: